چاپ        ارسال به دوست

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد:

برگزاری مراسم ازدواج برای بیش از ۱۰ هزار دانشجو

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به اینکه ترویج ازدواج آسان در دانشگاه آزاد جزو برنامه های مستمر معاونت فرهنگی این دانشگاه به شمار می رود، اظهار داشت: در همین رابطه سال گذشته برای ۱۰ هزار زوج مراسم ازدواج دانشجویی برگزار کردیم.

وی با اشاره به رشد سالانه آمار ازدواج دانشجویی، افزود: برای امسال هنوز ثبت نام ها آغاز نشده است اما معمولا همیشه در این حوزه رشد وجود دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد ادامه داد: البته همه در ازدواج دانشجویی ثبت نام نمی کنند به همین دلیل ممکن است آمارها پایین تر باشد چرا که صرفا آمار کسانی که ثبت نام می کنند و به مشهد مقدس اعزام می شوند را در اختیار داریم.  

کلانتری با بیان اینکه مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج را یکی از برنامه های این معاونت عنوان کرد و گفت: در برنامه ها و کارگاه هایی که برای دانشجویان برگزار می شود، مباحث دانشی و معرفتی در باب اهمیت ازدواج و بنیان خانواده در اسلام مورد تاکید قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه ازدواج های دانشجویی جزو پایدارترین ازدواج ها در کشور به شمار می آیند، ادامه داد: به این دلیل که معمولا هر دو طرف دانشجو و باسواد هستند و با دقت به سمت ازدواج می روند و بخاطر مسائل احساسی، زندگی را متزلزل نمی کنند. همین مسائل منجر به پایداری این نوع از ازدواج ها می شود.


١٠:٢٥ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٧٣٦٧    /    تعداد نمایش : ١٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج