چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:

دانشگاه‌ها برای مسائل و مشکلات جامعه راهکار بدهند

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انتظار ما از دانشگاه‌های برجسته و تراز بالایی مانند تربیت مدرس این است که درگیر مسائل و مشکلات جامعه شوند و برای آنها راهکار ارائه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی سخنانی در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: انتظار ما از دانشگاه‌های برجسته و تراز بالایی مانند تربیت مدرس این است که درگیر مسائل و مشکلات جامعه شوند و برای آنها راهکار ارائه کنند.
وی ادامه داد: دانشگاه باید متخصصان و فارغ‌التحصیلانی تربیت کند که در تراز نیازهای جامعه بوده و  فارغ التحصیلان در زندگی فردی خود نیز افرادی شایسته و توانمند باشند.
رستمی تاکید کرد: دانشگاه مطلوب و برجسته باید در خود دانش و علم تحول ایجاد کرده و افق‌های جدیدی را پیدا کند.
وی خاطرنشان ساخت: در دانشگاه پیروی یک آفت و پیشروی یک ضرورت است. دانشگاه باید مرجعیت در امور پیدا کند و به دنبال مسیرهای جدید باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دشمن می‌خواهد از نظر اقتصادی مردم را در تنگنا قرار دهد، ایجاد ناامنی کرده و فشار برای به‌هم ریختگی روانی در مردم ایجاد کند که دانشگاه باید در این راستا خلاق، امیدبخش و اعتماد دهنده عمل کند.
رستمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از اقدامات حجت‌الاسلام فلاح رفیع در زمان تصدی مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، برای حجت‌الاسلام ساداتی‌نژاد آرزوی توفیق روزافزون کرد.
مسئولیت پذیرفتن در دانشگاه با وجود توقعات و سلیقه‌های مختلف، کار آسانی نیست
حجت الاسلام فلاح رفیع نیز در این مراسم اظهار داشت: از رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشکر می‌کنم که بار این مسئولیت سنگین را از روی دوش من برداشتند و طی ده سالی که مسئولیت نهاد رهبری را بر عهده داشتم، امروز تنها روزی بود که با فراغ بال و آرام وارد دانشگاه شدم. مسئولیت پذیرفتن در دانشگاه به‌ویژه در شرایط سخت سیاسی و فرهنگی و با وجود توقعات و سلیقه‌های مختلف، کار آسانی نیست.
وی افزود: امیدوارم دکتر ساداتی‌نژاد که پیش از این، ریاست مرکز هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی را بر عهده داشتند و فردی عالم، فاضل، متواضع و دانشگاهی هستند، بتوانند در این مسیر بیش از پیش موفق باشند.
نهاد بدون همراهی و همکاری تشکل‌های دانشگاه و مدیریت نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد
در ادامه حجت‌الاسلام‌ سید مهدی ساداتی‌نژاد مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: کار کردن در دانشگاه‌های بزرگ و برتری که فرهیختگان و دانشمندان صاحب‌نامی در آن حضور دارند، حساسیت و ظرافت خاصی را می‌طلبد و برای من باعث افتخار است که در جمع عزیزان دانشگاهی حضور داشته باشم و خدمت نمایم. همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند در دانشگاه باید سازندگی علمی و سازندگی اخلاقی و فکری صورت گیرد و اینها جز در سایه همفکری و همکاری و عزم و اراده جدی محقق نمی‌شود.
وی افزود: اصل تعهد به اهداف و وظایف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ‌اصل تعهد به اخلاق‌مداری و وفق و مدارا و اصل قانون‌گرایی از مواردی است که به آنها توجه ویژه‌ای خواهم داشت و نهاد بدون همراهی و همکاری تشکل‌های دانشگاه و مدیریت دانشگاه نمی‌تواند به اهدافی که در اساسنامه خود دارد دست یابد.
در این نشست همچنین رئیس دانشگاه، رئیس بسیج اساتید، رئیس بسیج کارکنان، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان، عضو بسیج دانشجویی دانشگاه، معاون پشتیبانی و منابع انسانی،‌ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی ‌و رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های تهران ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های حجت‌الاسلام فلاح‌رفیع، برای حجت‌الاسلام ساداتی‌نژاد آرزوی توفیق کردند.
 

منبع: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

 

 


١٣:٥٧ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦١٥١٥    /    تعداد نمایش : ٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج