چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی وزارت علوم تأکید کرد؛

دانشگاه باید موتور محرکه صنعت باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر خاکی صدیق امروز (چهارشنبه) در ششمین کنفرانس بین‌المللی کنترل ابزار دقیق و اتوماسیون با بیان اینکه این کنفرانس کاملاً تخصصی بوده که در حوزه مهندسی کنترل برگزار شده است، اظهار داشت: مهندسی کنترل از زمینه‌های مهندسی است که به شدت در حال تغییر و تحول مثبت است و تمام علوم و فناوری در این یک دهه اخیر به صورت بسیار پر شتابی دارد تغییر می‌کند.

وی تاکید کرد: برای اینکه دانشگاه‌های کشور و محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه دارند فعالیت می‌کنند از آخرین دستاوردها، روندها و موضوعات آینده حوزه کاری اطلاع پیدا کنند، شرکت در این کنفرانس‌ها و برگزاری آن اهمیت خیلی خاص پیدا می‌کند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تصریح کرد: تحولی که در علم و فناوری صورت می‌گیرد، موتور محرک مسائل صنعتی است و افرادی که در دانشگاه‌ها هستند باید از این موضوعات اطلاع داشته باشند تا در آینده بتوانند مسائل صنعت را حل کنند.

دکتر خاکی صدیق اضافه کرد: هدف از دوره‌های مهندسی، کنفرانس‌های مهندسی، تحصیلات مهندسی و پژوهش در حوزه مهندسی آی تی، حل مسئله صنعت و حل مسئله کشور است.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته شاهد گسترش بی‌رویه تأسیس در نظام آموزش عالی بوده‌ایم و امروز آموزش عالی کشور می‌خواهد برای دوره‌هایی که مهارت‌افزایی در یک صنعت خاص دارند، تاکید کند.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به همکاری با دانشگاه‌های آلمان بیان کرد: دانشگاه‌های آلمان در زمینه ورود دیجیتال به آموزش عالی ایده‌های خوبی داشته‌اند که می‌تواند به مهارت‌افزایی در دانشگاه‌ها کمک کند.

وی همچنین با اشاره به افزایش بهره‌وری از روش‌های نوین آموزش گفت: وزارت علوم در نظر دارد که ۳۰ درصد برنامه‌های خود را به مهارت‌آزمایی اختصاص دهد.

 

ششمین کنفرانس بین المللی کنترل ابزار دقیق و اتوماسیون، امروز و فردا در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.


١١:٤٣ - شنبه ١١ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٩٨٢١    /    تعداد نمایش : ٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج