چاپ        ارسال به دوست

رئیس جهاد دانشگاهی:

متولی نظام ملی نوآوری در کشور مشخص نیست

رئیس جهاد دانشگاهی گفت:متولی نظام ملی نوآوری در کشور مشخص نیست.
دکتر سید حمیدرضا طیبی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن بیان این مطلب افزود: اگر در کشور به معنای واقعی رقابت در حوزه صنعت شکل بگیرد و مبنای اداره کشور در همه زمینه‌ها کار علمی باشد، دانشگاه‌ها به طور طبیعی به سمت نوآوری می روند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در این شرایط صنعت و جامعه به سراغ دانشگاه می آیند که این نوآوری‌های را دارد، اما تا زمانی که صنعت ما صنعت وابسته به نفت است و تولید ملی و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی شکل نگرفته و رقابتی نشده است این امر امکان پذیر نخواهد بود.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: اگر نیاز به رقابت در کشور شکل بگیرد نوآوری هم به دنبال آن ایجاد می شود و صنایع برای انجام کارشناسی به دنبال دانشگاه می روند ولی اگر نیاز نباشد چون مجموعه ای هم برای حمایت از تجاری سازی و نوآوری نداریم طبیعتا نباید انتظارداشت اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد.
دکتر طیبی سپس با اشاره به نبود متولی مشخص برای نوآوری در کشور افزود: وزارت علوم باید متولی تولید علم و معاونت علمی هم باید متولی فناوری و تجاری سازی و کاربرد آن باشد و قدرت تاثیرگذاری در آن را داشته باشد.
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: اگر پول خرج شود و نوآوری تولید کنیم اما این نوآوری مورد حمایت قرار نگیرد قطعا همه زحمات بیهوده خواهد بود.
انتهای پیام/ج


١٣:٢٧ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٥٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج