چاپ        ارسال به دوست

در جلسه 334 شورای اسلامی شدن:

طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی شد

 

جلسه 334 شورای اسلامی شدن دانشگاه­ها و مراکز آموزشی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله ­العالی) در دانشگاه­ها و با حضور دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز دوشنبه 4/9/98 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای این جلسه حجت­الاسلام و المسلمین رستمی گفت: بایستی بدنه تصمیم­ گیر پیوست­های فرهنگی لازم برای مدیریت روانی جامعه را فراهم کند و متوجه ضرورت بازآرایی صحنه فرهنگی جامعه باشیم.

دستور این جلسه بررسی طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بود که بر اساس راهبرد 15 نظام فرهنگی-تربیتی سند دانشگاه اسلامی برای بررسی در این جلسه ارائه شد.

حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها و رئیس کمیته فرهنگی- تربیتی سند دانشگاه اسلامی با اشاره به اقدامات پیشران سند دانشگاه اسلامی در حوزه فرهنگی گفت: در زمینه اولویت دادن به پذیرش بومی دانشجویان و تقویت ارتباط دانشگاه با خانواده، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده متولی اجرای این اقدام پیشران سند دانشگاه اسلامی شد و مباحث کارشناسی آن حدود 7 جلسه در شورای فرهنگی - اجتماعی زنان و نهایتاً 4 جلسه بررسی نهایی در کمیته فرهنگی تربیتی را به دنبال داشت.

حجت ­الاسلام و المسلمین شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه­ها و مراکز آموزشی گفت:‌ رویه اجرای موضوعات محوله به کمیته های چهارگانه این شورا بدین صورت است که طرح ارائه شده، توسط کمیته مربوطه کارشناسی و نهایی­ سازی می­شود.

وی افزود: در نهایت طرح کارشناسی شده در دستور جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه­ها و مراکز آموزشی قرار می­گیرد تا توسط اعضا تصمیم­ گیری نهایی شود.

آقای دکتر محمد ابراهیم سقزچی گفت: فلسفه تهیه طرح مذکور بر این بود که بتوانیم از ظرفیت خانواده­ های همیار و داوطلب در یاری­ رسانی به دانشگاه­ها استفاده کنیم و همچنین برای دانشجویان آسیب ­پذیر واحد متمرکزی در دانشگاهها لحاظ شود.

 

 


١٠:٣١ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦١١٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج