چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشریح کرد:

برنامه‌های این وزارتخانه برای اجرای نقشه جامع علمی کشور
زیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : به دنبال تطبیق وضعیت فعلی آموزش عالی با نقشه جامع هستیم و باید این بررسی صورت گیرد که بر اساس این نقشه چقدر پیش رفته ایم و در چه زمینه هایی عقب تر هستیم.
دکتر منصور غلامی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص روند اجرایی سازی نقشه جامع علمی کشور در وزارت علوم، ضمن بیان این مطلب افزود: در نقشه جامع علمی کشور وظائفی برای متولیان علم و پژوهش، پیش بینی شده  و  هر بخش موظف است تکالیف خود را به نحو احسن انجام دهد که حاصل آن اجرایی شدن نقشه جامع علمی خواهد شد.
وی ادامه داد: وزارت علوم هم وظیفه دارد در این راستا تلاش کند و به دنبال تطبیق وضعیت فعلی آموزش عالی با نقشه جامع هستیم تا بررسی شود بر اساس این نقشه چقدر پیش رفته ایم و در چه زمینه هایی عقب تر هستیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نیاز به ارزیابی بیشتر داریم که اگر احیانا در حوزه ای تاخیری وجود داشته باشد آن را جبران کنیم و هم برای آینده مسیر بهتری را انتخاب کنیم.
دکتر غلامی در  پایان با اشاره به اینکه زمان دقیقی برای اجرایی سازی نقشه از سوی وزارت علوم نمی توان اعلام کرد، تاکید کرد: در قالب برنامه ریزی‌ها ما افق 1400 و 1404 را مد نظر داریم و لذا تلاش‌مان این است که در قالب برنامه زمان بندی شده کارها انجام شود و زمانی که ارزیابی به صورت کامل صورت پذیرد برنامه خود را با زمان باقی مانده تنظیم خواهیم کرد .


١٣:٣٨ - سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٦١٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج